Neden Teymurova Krem

TEYMUROVA AYAK VE VÜCUT BAKIM KREMİ Moskova’da üretilen, Rusya’da ve Türk Cumhuriyetlerinde yılda 12 milyon adet satılan ve dünyanın birçok ülkesinde bilinen bir üründür. TC Sağlık Bakanlığı tarafından kozmetik ürün kaydı alınan TEYMUROVA , Ekim 2014 yılından itibaren ülkemize ithal edilmeye başlanmıştır. 60 yıl gibi uzun süreden beri geniş kitleler tarafından kullanılan Teymurova, etkinliğini ve güvenilirliğini kanıtlamış bir kremdir.
13 etken madde içeren özel bir formüle sahiptir. TEYMUROVA, yüzde olarak en çok çinko oksit içermektedir.
Saymakla bitmeyen Çinko oksitinin en önemli etkilerinden bazıları: antiperspirant, antiseptik, dezenfektan ve koku giderici, doku yenileyici ve antioksidan etkiye sahip olmasıdır.
KULLANIMI İÇİN ÖNERME NEDENLERİMİZ;
TEYMUROVA krem terleyen bölgelerdeki bakteri ve mantarlara barınma ve çoğalma imkanı sağlamaz, çünkü:
Antiperspirant etkisiyle terlemeyi normal seviyeye indirerek düzenler ( Talk, Çinko ) Koku giderici ve dezenfektan etkisiyle terleyen bölgeleri ( Ayak, Koltuk altı, Meme altı, Perine & Apışarası ) kötü kokudan kurtarır, Kaşıntıyı önler. ( Sodyum borat, Mentol yağı, Çinko oksit ) Antiseptik etkisiyle mikropları öldürür ve gelişmelerini önler. ( Borik asit, Çinko oksit, Methenamine, Salisilik asit, Mentol yağı ) Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasına (peeling etki) ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Ağrı kesici ve ferahlatıcı etkisi vardır. (Salisilik asit, Menthol yağı ) Terlemeyi düzenleyerek mantarların üremesi için elverişli olan nemli ve sıcak ortamı yok ettiğinden İNDİREKT OLARAK mantar tedavisine yardımcı olmaktadır. Piyasada bulunan terlemeyi önleyiciler Alüminyum klorür içeriyor. Bunlar ter bezlerinin ağzını tıkayarak sağlıksız ve zararlı etki yapar.
Türk Dermatoloji Derneği ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Server Serdaroğlu özellikle bu tür ürünlerin Alüminyum içermemesi gerektiğini vurgulamaktadır. Hızlı etki etmesi sebebiyle tercih edildiklerini, ancak ter bezinin cilt yüzeyindeki gözeneklerini tıkayarak zarar verici olduklarını ve bunun göz ardı edildiğine dikkat çekmektedir.
Terleme önemlidir, çünkü vücut ısısını düzenler ve toksinleri vücuttan atar. Aşırı terleme (hiperhidroz) dengelenmelidir. Aşırı terlemeyle birlikte mikroplar, bakteri ve mantarlar için elverişli ortam oluşur. Bunların metabolizma ürünleri kötü kokuya sebep olur. Bu ortamlar ve zararlı mikroorganizmalar yok edilmelidir. TEYMUROVA BUNLARI GERÇEKLEŞTİRİR.
TEYMUROVA hiçbir şekilde Alüminyum, Kurşun ve Paraben içermez.
Kısaca TEYMUROVA Kremin ETKİLERİNİ sıralayacak olursak:
*Antiperspirant (terlemeyi düzenleyici) etki
*Koku giderici (dezodoran) ve dezenfektan etki
*Antiseptik (mikrop öldürücü) etki
*Peeling ve ağrı kesici ve ferahlatıcı etki
*İndirekt antifungal etki (mantarların yaşaması için elverişli olan sıcak ve nemli ortamı yok ettiğinden mantar tedavisine yardımcı olur )
TEYMUROVA Krem ENDİKASYONLARI ( kullanıldığı durumlar)
**Ayak kokusu, ayak pişiği, kaşıntılı ve mantarlı ayaklar
**Koltukaltı terlemesi ve koltukaltı cilt kararması
**Göğüs altı terlemesi ve pişikleri
**Kasık bölgesi, göbek katı pişikleri
**Bacak arası, perine ( apışarası ) terlemesi ve cilt kararması
**Avuç içinin aşırı terlemesi
**Lazer epilasyon öncesi veya sonrası. Lazer epilasyon bölgelerinde oluşan cilt kararmalarında TEYMUROVA ile cilt rengi açılır ve kıl köklerinin görünürlüğü artar.
**Antifungal etkisi yoktur, ancak indirekt etkisiyle tedavinin etkinliğini arttırır.
TEYMUROVA Kremi KULLANMA ŞEKLİ:
Gündüzleri görünen bölgelere sürülmesi uygun değildir, çünkü çinko içermesi sebebiyle cilt üzerinde beyaz tabaka şeklinde kalır ama ev ortamında uygulanabilir.
Vücuttaki bölgelerde 8 saat kalması ve ardından güzelce temizlenmesi tavsiye edildiğinden gece kullanımı daha etkili olmaktadır. Sürülecek bölge güzelce temizlenmeli ve kuru olmalı. İnce bir krem tabakası sürülüp kısmen yedirilir. Gerekli bölgeye uygulama 3 gün üst üste akşamları yatmadan önce tekrarlanır. Teymurova krem ayak ve ayak parmakları arasına sürüldüğünde çinko içermesi sebebiyle cilt üzerinde beyaz tabaka şeklinde kalır, temiz çorap giyilmeli, Ayak kokusu ve bölge terlemeleri için 3 gecelik kullanım yeterlidir. Pişiklerde kişinin durumuna göre süre uzatılabilir. İlk kullanımdan itibaren fark edilir sonuçlar alınacaktır.
Mantar oluşumuna sebep olan faktörleri ortadan kaldırmak, Koltuk altı, bacak arası ve kasıklarda oluşan kararmalarda süre 7-10 güne kadar uzatılabilir. Uzun süreli kullanımın herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak kısa sürede sonuç alınacağından uzun süre kullanmaya gerek kalmayabilir.
Yapılan dermatolojik ve klinik etkinlik testlerine göre:
“TEYMUROVA KREM” belirgin olarak terlemeyi önleyen, kötü kokuları gideren ve kurutucu özelliklerine sahip etkin bir kozmetik üründür.
“TEYMUROVA KREM” hastalar tarafından iyi tolere edilmekte, tahriş, kızarıklık gibi yan etkilere neden olmamaktadır. Herhangi bir allerji durumuna rastlanmamıştır.
“TEYMUROVA KREM’’in esansiyel hiperhidroz (sebebi bilinmeyen aşırı terleme) durumunda etkin ve güvenli bir çözüm yöntemi olduğu kanıtlanmıştır.
‘’TEYMUROVA KREM’’in AYAK KOKUSUNDAN muzdarip 3 yaş üstü herkes tarafından kullanılması tavsiye edilmektedir.